Moore AuditOne
search search search search

HR ACCOUNTING ASSISTANT

Moore Audit One, membra a retelei internationale Moore Global, recruteaza personal pentru pozitia de HR & Accounting Assistant.

Tipul postului: Norma intreaga, 100% munca de birou

Localizare: Bucuresti

Nivel cariera: cu experienta de 1 an / fara experienta

Candidatul potrivit:

  • absolvent de studii economice superioare;
  • limba Engleza constituie un avantaj;
  • abilitati de comunicare, lucru in echipa, atentie la detalii, persoana pro-activa;
  • gandire analitica si concisa;
  • abilitate de utilizare computer (Microsoft Office: Excel, Word).

Responsabilitati:

  • Listare / scanare / arhivare documente legate de activitatea de HR (pontaje/contracte individuale de munca/acte aditionale) sau de activitatea de contabilitate (documente financiar-contabile);
  • Solicitarea documentelor necesare intocmirii complete a dosarului de personal a angajatului;
  • Preluarea solicitarilor pentru diverse adeverinte (medic/salariat), intocmirea acestora si transmiterea lor catre salariati;
  • Actualizarea lunara a situatiei de concedii de odihna efectuate;
  • Generarea lunara a fluturasilor de salarii din programul WinMentor, parolarea si transmiterea acestora catre salariati;
  • Centralizarea informatiilor necesare pentru calcularea contributiei la fondul pentru mediul;
  • Acordare suport in cadrul departamentului de contabilitate.

Publish modules to the "offcanvas" position.