Moore AuditOne
search search search search

JUNIOR AUDITOR

Moore Audit One , membra a retelei internationale Moore Global, recruteaza personal pentru pozitia de Junior Auditor.

Tipul postului: Norma intreaga

Localizare: Bucuresti

Nivel cariera: cu experienta de 1 an / fara experienta

Candidatul potrivit:

  • Absolvent de studii superioare economice (preferabil audit, contabilitate);
  • Vorbitor de limba engleza atat scris cat si oral;
  • Cunostinte in utilizarea calculatorului (pachetul Microsoft Office, in principal Excel si Word);
  • Abilitati de a lucra independent si in echipa;
  • Acuratete in exprimare si in gandire;
  • Atentie la detalii, capacitate de sinteza si abilitati in a lucra cu termene stranse;
  • Disponibilitate de deplasare.

Responsabilitati:

Ca junior auditor veti avea oportunitatea de a va dezvolta cunostintele profesionale, prin implicare directa in munca, avand ca principale sarcini:

  • Culegerea de informatii despre clientul de audit si includerea acestora in cadrul dosarului misiunii;
  • Intocmirea documentelor primare ce privesc angajamentele contractate;
  • Participarea la verificarile pe teren la sediul clientilor;
  • Elaborarea testelor de audit/foilor de lucru pe sectiunile de audit alocate de catre superiori;
  • Urmarirea completitudinii livrarilor de informatii primite de la clienti;
  • Asistarea superiorilor in etapa de preplanificare a misiunii de audit;
  • Prelucrarea informatiilor primite de la clienti si arhivarea acestora;
  • Participarea la inventarierea stocurilor clientilor de audit;
  • Arhivarea informatiilor financiar-contabile primite pe parcursul auditului si informarea superiorilor cu privire la acestea;

Prezentarea concluziilor catre superiori.

Publish modules to the "offcanvas" position.