Moore AuditOne
search search search search

SENIOR ACCOUNTANT

Moore Audit One, membra a retelei internationale Moore Global, recruteaza personal pentru pozitia de Senior Accountant.

Tipul postului: Norma intreaga, 100% munca de birou

Localizare: Bucuresti

Nivel cariera: minim 3 ani de experienta

Candidatul ideal

  • studii economice superioare, constituie avantaj Facultatea de Contabilitate si Informatica de Gestiune;
  • cunostinte de fiscalitate la nivel mediu;
  • abilitati de comunicare, lucru in echipa, atentie la detalii, persoana pro-activa;
  • experienta de operare in WinMentor sau CIEL;
  • abilitate de utilizare computer (Microsoft Office: Excel, Word).

Descrierea jobului

  • operarea documentelor financiar-contabile in programul de contabilitate;
  • efectuarea inchiderilor lunare;
  • verificarea operarii in programul de contabilitate de catre contabilul junior a documentelor financiar-contabile (facturi primite, facturi emise, extrase de cont bancar, registru de casa, rapoarte de productie, note de intrare-receptie, bonuri de consum, declaratii vamale, etc.);
  • coordonarea unui contabil junior;
  • calcularea impozitului pe profit;
  • intocmirea si depunerea in termenul legal a declaratiilor fiscale (TVA, Impozit pe profit, Impozit pe veniturile nerezidentilor);
  • calcularea salariilor si intocmirea statelor si a declaratiilor de salarii;
  • intocmirea Raportarii contabile la 30 iunie si a Situatiilor Financiare anuale;
  • comunicarea catre management a obligatiilor fiscale de plata in termenul legal de plata;
  • introducerea ordinelor de plata in sistemul online banking;
  • comunicarea periodica a indicatorilor financiari catre management;
  • implementarea procedurilor de lucru in departamentul de contabilitate.

Publish modules to the "offcanvas" position.