Moore AuditOne
search search search search

JUNIOR ACCOUNTANT

Moore Audit One, membra a retelei internationale Moore Global, recruteaza personal pentru pozitia de Junior Accountant.

Tipul postului: Norma intreaga, 100% munca de birou

Localizare: Bucuresti

Nivel cariera: cu experienta de 1 an / fara experienta

Candidatul potrivit:

  • absolvent de studii economice superioare;
  • abilitati de comunicare, lucru in echipa, atentie la detalii, persoana pro-activa;
  • atentie la detalii, gandire analitica si concisa;
  • experienta de operare in WinMentor sau in alt soft contabil;
  • abilitate de utilizare computer (Microsoft Office: Excel, Word);
  • Limba Engleza reprezinta un avantaj;

Responsabilitati:

  • operarea in programul de contabilitate a documentelor financiar-contabile (facturi primite, facturi emise, extrase de cont bancar, registru de casa, note de intrare-receptie, bonuri de consum, declaratii vamale, etc.);
  • receptionarea documentelor primare primite spre prelucrare si a corespondentei de la clienti;
  • relatii de colaborare cu colegii de la acelasi nivel, fiind coordonat de un senior.

Publish modules to the "offcanvas" position.